🎁 OTVORITVENI POPUST - 25% na VSE artikle! 🎁
Surova prehrana posnema prehranjevalne navade volkov in drugih divjih psov, ki se prehranjujejo s plenom. Ta način prehrane se skuša čim bolj približati naravni prehrani psov, ki ima lahko za vaše kosmatince kar nekaj prednosti:
Surov način hranjenja psov pozna dva osnovna modela priprave obrokov, razlikujeta pa se v sledečem:
PREY: je obrok, ki posnema plenski način hranjenja- PREY. Zagovarja stališče, da je raznolikost mesnih virov dovolj velika, ter sadja in zelenjave ni potrebno dodajati. Da je prehrana uravnotežena in kakovostna mora vsebovati:
✔️ 80% mišičnega tkiva
✔️ 10% kosti
✔️ 10% drobovine (od tega 5% jeter in 5% drugih organov)
BARF: Tukaj ni točno določenih odstotkov kolikšno količino določenih sestavin je treba hrani dodati, da bo za vašega kužka optimalna. To je odvisno od vašega stališča in tudi od lastnih izkušenj s hranjenjem svojih psov. Dobro vodilo je 60/80 in 40/20:
Dobro vodilo je 60/80 in 40/20:
✔️ 60%-80% mišičnega tkiva in kosti
✔️ 40%- 20% sadja, zelenjave, jajčk in občasno celo mlečnih izdelkov
Odgovor je preprost. Tista, ki bolj ustreza vašemu kosmatincu.
Ne glede na izbiro mesa lahko, dokler vaš kuža nima nobene intolerance ali alergije, menjavate hrano po okusu in željah vašega psa.
Psi se med seboj razlikujejo, nekateri ob hitrejšem prehodu nimajo težav, drugi jih imajo. Najbolj varen je postopen prehod, ki ga lahko prilagodite glede na to kako se pes odziva. Nekakšno okvirno vodilo je lahko:
1-4 dni: 20% surove hrane in 80% stare hrane
5-9 dni: 50% surove hrane in 50% stare hrane
10-44 dni: 80% surove hrane in 20% stare hrane
14+ dni: 100% surove hrane
Suhe hrane in surovega mesa ne mešajte med seboj ampak ga ponudite v ločenih obrokih.
Strokovnjaki priporočajo dnevni vnos 2% do 3% telesne teže vašega psa, odvisno od njegove aktivnosti. Če se vam zdi, da vaš pes hujša, vnos povečajte oz. ga zmanjšajte če je pridobil na teži.
Priporočen dnevni vnos lahko izračunate z našim kalkulatorjem TUKAJ.
To je larva muhe, ki je prisotna pri jelenjadi in tudi govedu.
Muha spada v rod Hypoderma, njena razvojna oblika pa je larva. Muha na koži jelena pusti jajčeca, ki se potem zarijejo v kožo in razvojna oblika larva potuje skozi mišičnino in ostala tkiva skozi trup jelena in naposled spet, običajno na hrbtu, pride ven iz kože.
Larve je v mesu nemogoče 100% izslediti, razen, če bi vse na drobno razrezali, kar pa seveda ni izvedljivo.
Teh larv od muhe je pri jelenih zelo veliko, vendar so za mesojede v tej obliki, če jih pojejo neškodljivi in nenevarni.
Bodi na tekočem in se prijavi na naše e-novičke. Prejemaj obvestila o popustih, novostih, obnovljeni zalogi in nasvetih za hranjenje 📩